Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odkryt další hrob Ježíše. Prý ten pravý.

3. 3. 2007
Izrael Ježíš hrob 3

Slavnostní "odhalení" údajných rakví Ježíše a Magdalény v New Yorku.Autor: Reuters

New York - Archeologové a filmaři představili nový objev. Ostatky Ježíše podle nich spočinuly v jednom hrobě s tělem Máří Magdalény. Uvnitř: VIDEO

Hrob leží v místech, kde se dnes rozkládá jižní jeruzalémské předměstí Talpiot.

Nová teze se opírá o nález kamenných schránek, kde měly být uloženy kosti Ježíše a Magdalény. Rakve ležely v hrobě, odkrytém při vykopávkách, spolu s osmi dalšími. 

Archeologové na nich objevili nápisy "Ježíš, syn Josefův, Máří Magdaléna a Juda, syn Ježíšův." Místo nálezu bylo poprvé odkryto při stavebních pracích už v roce 1980. 

Tvůrce filmu Titanic je nadšen

Ve skupině lidí, kteří hájí novou teorii, je i režisér James Cameron. Majitel Oscarů, který se kromě jiného proslavil filmy Titanic nebo Terminátor.

Izrael Ježíš hrob 2

Simcha Jacobovici a James Cameron s nálezy z hrobky.Autor: Reuters

"Jsme na začátku dalšího pátrání. Pokud se věrohodně prokáže, že naše závěry jsou nesprávné, přijmeme to," řekl Cameron novinářům v New Yorku během předvedení nalezených kamenných schránek.

O nálezu už vznikl film s názvem Ztracená Ježíšova hrobka, na pulty knihkupectví míří kniha Hrobka Ježíšovy rodiny. Film bude mít premiéru příští týden.

Co tvrdí autoři filmu?

Pravděpodobnost, že hrobka nepatřila Ježíšovi a jeho rodině, je podle nich jedna ku šesti stům. Na jedné z rakví nalezli řecký nápis Mariamene e Mara, což bylo podle nich skutečné jméno Magdalény.

Pod filmem je podepsán hlavně Simcha Jacobovici, Izraelec žijící v Kanadě. 

"Dá se říci, že jsme hrobku podruhé objevili. Mnoho lidí se mylně domnívalo, že v roce 1980 byla zničena. Jsme teprve na začátku. Věřím, že nalezneme další důkazy," řekl novinářům v New Yorku.

Ježíšova hrobka
Ježíšova hrobka
Ježíšova hrobka
Ježíšova hrobka

Kosti jsou jinde

Kosti z odkryté hrobky vědci momentálně k dispozici nemají.

Krátce po objevu hrobky v roce 1980 byly spolu s jinými ostatky znovu pohřbeny. 

Tehdy je podle listu Jerusalem Post získalo izraelské ministerstvo náboženských záležitostí a kosti uložila na jiném místě skupina ortodoxních Židů.

Izrael Ježíš hrob 4

Autor: Reuters

 

Kam přesně, není jasné. Podle archeologů ale byly ostatky velmi poškozené.

Šifra mistra Leonarda 2?

Někteří vědci a archeologové nadšení svých kolegů a filmařů nesdílejí. Objevují se názory, že jde o poněkud unáhlené závěry nebo že někdo si chce vydělat filmy a knihami o laciné senzaci. Ve světle velkého úspěchu knihy Šifra Mistra Leonarda.

Přední izraelský archeolog a celosvětově uznávaný expert Amos Kloner neskrývá skepsi. Podle něj jsou sice rakve zhruba dva tisíce let staré, ale byly v nich uloženy ostatky členů židovské rodiny, jejichž jména se pouze podobala Ježíšovi a Magdaléně.

"Z historického hlediska nesouhlasím s názorem, že tato hrobka patřila Ježíšovi a že by jeho rodina tehdy vůbec měla hrobku v Jeruzalémě. Byla to velmi chudá rodina z Galileje bez kontaktů v Jeruzalémě. Nalezený hrob patří středostavovské rodině z prvního století našeho letopočtu," tvrdí Kloner.

Izrael ježíš hrob 1

Autor: Reuters

  

Profesor Michael White u Texaské univerzity, další známý odborník, hovoří ještě jednoznačněji.

"Abychom mohli tvrdit, o jaké ostatky jde, bylo by potřeba mnohem důkladnější analýzy. To, co jsem zatím slyšel, není věrohodné. Spíše to vypadá, že někdo si chce vydělat dokumentárním filmem."

Nad hrobkou bydlí lidé

Izraelské úřady zvažují, že čerstvě proslavenou hrobku na předměstí Talpiot zpřístupní veřejnosti jako další z mnoha archeologických atrakcí města.

Problémem ale je, že hrobka se nachází pod dvěma budovami a její zpřístupnění by si patrně vyžádalo přestěhování několika obyvatel.

Nejrůznější teorie o tom, kde a jak Ježíš zemřel, se počítají už na desítky. Mnoho knih se například zabývá oblíbenou tezí, že nezahynul na kříži, ale odešel do Kašmíru, kde zemřel až mnohem později.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BEST software for captcha breaking!

(Mashagok, 12. 12. 2017 21:50)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

je to pravda

(ferenc, 2. 5. 2012 8:28)

co kdyz konecsveta ma prijit jen proto ze zjistime provdu co kdyj stari majove misleli konec sveta joko konec lidskeho simbolu vyry v jezise takze sme odhalili starou lez 2012 led a proto svet bude na tom zalozen ve vzpoure a to se deli vzdi na dve skupiny tak co kdyz to mysli takhle

PRAVDA

(FERY, 29. 3. 2012 17:09)

AHOJKY JESTLI JE TO PRAVDA TAK DEJTE POKUTU CIRKVI ZA LHANI

Snaha o znevážení ježíše

( Josef zhor, 8. 9. 2008 8:55)

Vážení t.zv. vědci: Již 2000 let se marně snaží . vědci podřízení starozákonním farizeům vyrobit důkazy které by svědčily proti existenci mise Ježíšovy jako mesiáše na této planetě.Je obecně známo, že ne této zemi pozůstatky těla Ježíše Krista žádne nezbyly neboť hrob zůstal prázdný a tak také nemohou být nikdy nalezeny.Také falza, filmy a videea na obdobná témata jsou v rozporu s historickými a duchovnímu skutečnostmi a jsou jen zbožnými přáními starozákonních sionistů. Za pravdivost tohoto příspěvku před Bohem odpovídá Josef z hor.